Prezenty od Pana Boga

Karolina Mysłek

Tym razem w „Moim Piśmie Tęcza” odkrywamy talenty.

A czy wiecie, czym jest talent? To są uzdolnienia lub umiejętności, takie specjalne dary od Pana Boga. Mogą one być bardzo różne. Ktoś na przykład może pięknie śpiewać albo grać na jakimś instrumencie, tak jak Julka na skrzypcach z naszego opowiadania o smyczkowej szkole. Ktoś inny może kochać przyrodę i obserwować najmniejsze zmiany w życiu roślin i zwierząt, na co inni zupełnie nie zwróciliby uwagi. Jeszcze ktoś inny może być asem sportu i zdobywać świetne wyniki w jakiejś dyscyplinie, jak na przykład Otylia Jędrzejczak, która zdobyła wiele medali jako pływaczka. Możecie o tym przeczytać w „Tęczy”. Jeszcze inni mogą być świetnymi organizatorami, aktorami, malarzami, pisarzami, przywódcami albo... „pocieszaczami”, jak Karolek. Talenty mogą być baaardzo różne.

Zdradzę Wam pewien sekret – każdy ma jakiś talent! Trzeba go tylko odkryć. Zapytacie pewnie, jak to zrobić. Na wszystko jest sposób, na odkrywanie talentów też. Ciocia Ewa przekona Was, że to wcale nie jest takie trudne. Wystarczy tylko chwilkę się zastanowić, wziąć do ręki coś do pisania i postępować zgodnie ze wskazówkami ze stron 10-11.

A co potem? Potem trzeba talenty rozwijać, bo bez tego nawet największe zdolności stają się małe. Zdradzę Wam jeszcze jedną tajemnicę – to Wy jesteście największymi talentami! To Wy jesteście najpiękniejszymi darami od Pana Boga. Dla rodziców, rodzeństwa, dziadków, kolegów i koleżanek. Dla tych wszystkich, z którymi spotykacie się każdego dnia. Możecie przynosić im to wszystko, co macie w środku: rozweselać Waszymi opowiadaniami albo śpiewem, pomagać w liczeniu, sprzątaniu (tak, tak, do tego też można mieć szczególny dar ). Życzymy więc Wam, żebyście odkrywali swoje talenty i cieszyli się nimi.

A przed nami Wielkanoc. To najważniejsze dni w całym roku. Możecie razem z „Tęczą” dowiedzieć się, jak je przeżyć wyjątkowo.

Życzymy Wam i Waszym Rodzinom błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!