Dobrego wypoczynku!

Beata Włoga

Kochani, rozpoczął się dla wszystkich miły i ważny czas wakacji. Zwłaszcza dla tych z was, którzy jesteście uczniami, to zasłużony czas odpoczynku.

Być może w te wakacje pierwszy raz wyjedziecie bez taty i mamy, to zawsze ekscytujące wydarzenie dla obu stron – dzieci i rodziców. Korzyści wypływa z tych okoliczności bez liku, bo po pierwsze – to okazja do poznania nowego środowiska rówieśników innego niż szkoła, może to zaowocować nowymi przyjaźniami; po drugie – można przeżyć ciekawe przygody i opowiadać później o nich rodzicom; no i po trzecie – można poznać nowe interesujące miejsca i zwyczajnie odpocząć od codzienności.

Jeśli to wasz pierwszy dłuższy wyjazd z domu, koniecznie przeczytajcie rady pani Ewy, bo wiadomo, taki wyjazd bez mamy jest ciekawy, ale może też budzić tęsknotę i obawy. Jak sobie poradzić z tymi uczuciami, radzi nasza psycholog. Ale nie myślcie, że wyjazd na obóz, rekolekcje czy kolonie to wyzwanie tylko dla dzieci. Powiem wam w sekrecie, że ja jako mama również przeżywam rozstania z moimi dziećmi, podobnie jak mama Amelki z opowiadania pani Małgosi Nawrockiej.

Może się zdarzyć i tak, że z jakichś powodów większość wakacji spędzicie w domu. Namówcie rodziców, żeby w tym czasie pobyć ze sobą więcej i robić to, na co brakuje czasu w ciągu roku szkolnego. Pieczcie ciasta, róbcie konfi tury, grajcie w planszówki i jak najwięcej czasu spędzajcie na świeżym powietrzu w bliskości tych, których kochacie najbardziej. Kiedy zapuka nuda, przegońcie ją, może pomogą wam w tym strony malucha i starszaka. Wyjątkowo w tym numerze jest ich więcej, bo chcemy, by zajęły wam czas podczas podróży albo deszczowych dni. Bawcie się wspaniale w czasie tych wakacji, a na wyjazdach skorzystajcie z dawnych tradycyjnych form okazywania pamięci i prześlijcie kartki pocztowe z pozdrowieniami swoim bliskim. W tym celu koniecznie przeczytajcie tęczowy savoir-vivre.

Życzę wam udanego wypoczynku, bogatego w nowe dobre relacje, przygody i wrażenia.

Wracajcie zdrowi, opaleni i uśmiechnięci!