Ruszcie wyobraźnią

Karolina Mysłek

Czy to możliwe, żeby nagle z nieba spadła manna? Albo żeby morze rozstąpiło się przed uciekającymi ludźmi? No albo żeby pięcioma chlebami i dwiema rybami nakarmić tłum głodnych i zmęczonych ludzi?

Niesamowite, prawda . A to wcale nie są bajki, tylko – jak pewnie wiecie – prawdziwe historie opisane w księdze cudów. Czyli w Piśmie Świętym. Wprawdzie wydarzyły się wiele wieków temu, to wciąż do nich wracamy na przykład na Mszach świętych.

Z „Tęczy” dowiecie się, że słowa w Biblii zostały niejako podyktowane przez Pana Boga. Choć spisane wiele, wiele lat temu, to są ważne dla nas również teraz. Przez Pismo Święte Pan Bóg mówi do każdego człowieka – niezależnie od tego, gdzie żyje czy ile ma lat.

Czy myśleliście kiedyś tak o Biblii? A może spróbujecie razem z rodzicami każdej niedzieli przy porannej modlitwie przeczytać Ewangelię, którą tego dnia będzie można usłyszeć w kościele? Zastanówcie się wspólnie, co Pan Bóg mówi do was właśnie przez ten konkretny fragment.

Macie tu duże pole do ruszenia wyobraźnią . 26 maja usłyszycie na przykład, że Pan Jezus mówi do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka”. Może właśnie masz jakąś trudną sytuację, boisz się czegoś. W tej Ewangelii Pan Jezus zapewnia cię, że zawsze jest obok ciebie i ci pomaga. Życzę więc wam wspaniałych rodzinnych odkryć słów Pana Boga skierowanych właśnie do was! Czy wiecie, że maj to miesiąc Matki Bożej? Szymon razem ze swoimi kolegami wpadł na genialny pomysł, jak zorganizować nabożeństwa majowe. Przeczytajcie o tym koniecznie. Może też tak spróbujecie? A jeśli czasem złościcie się, to musicie zajrzeć do poradnika cioci Ewy. Podpowie, jak dobrze to robić.

W maju i czerwcu świętuje cała rodzina – są Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Życzymy wam radosnych świątecznych dni! Niech spełniają się wasze rodzinne marzenia!