Drodzy Młodzi Czytelnicy

Beata Włoga

Pewnie lubicie wakacje jak nikt inny, być może planujecie już wspólny wolny czas z rodzicami, a może już wybraliście się na letnie kolonie. Życzę Wam, żebyście niezależnie od tego, gdzie i z kim spędzacie wakacje, byli niczym detektywi. Detektyw musi być dociekliwy i czasem drążyć temat tam, gdzie sytuacja wydaje się być oczywista. To zaś owocuje niespodziankami i nowym spojrzeniem na otoczenie.

Tego właśnie Wam życzę – ciekawości świata i odkrywania go wokół siebie. Pomoże Wam w tym gra „Skocz do sanktuarium”, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Mamy nadzieję, że umili Wam letnie wieczory, no i wzbogaci wiedzę o ważnych świętych miejscach w Polsce. Być może zainspiruje Was do zwiedzenia któregoś z nich. Każde kryje za sobą jakąś ciekawą historię. Szerzej w tym numerze opisujemy Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, Was jako młodych detektywów zachęcamy do pogłębienia wiedzy o kolejnych.

Kiedy myślę o moich wakacjach z dzieciństwa, przychodzą mi następujące skojarzenia: kromka chleba z masłem, a na niej wzorki ze świeżo zerwanych jagód, jabłka papierówki, baza, czyli za domem w ogrodzie dziecięcy azyl, który dzieliłam z bratem. Zapraszaliśmy do niej nasze koleżanki, spędzające lato u babci.

Te znajomości trwały przez lata – odnawiane w wakacje i ferie, były pełne przygód. Tak jak pełne przygód są opowiadania w tym numerze „Tęczy” – mamy nadzieję, że umilą wam letnie dni.

Czasem trudno pożegnać się z miejscem naszego odpoczynku, a jeszcze bardziej z osobami, które poznaliśmy i z którymi dobrze i ciekawie spędzaliśmy wakacje, być może macie już za sobą jakieś pożegnanie.

O tym, jak najlepiej to zrobić, radzi ciocia Ewa. Pisze do nas po raz ostatni, dlatego w imieniu całej redakcji i również Waszym dziękujemy jej za to, że dzieliła się z nami wiedzą i pomagała rozumieć nasze emocje.

Jeszcze raz życzę Wam dobrego wypoczynku, przywieźcie z wakacji dobre wspomnienia, może nowe smaki i dobre znajomości.