Czas na nowe

Karolina Mysłek

Kochani, witam was w nowym roku szkolnym! Na pewno żyjecie jeszcze wakacjami, bliskimi i dalekimi wyjazdami, niesamowitymi spotkaniami i letnimi przygodami. Koniecznie o nich pamiętajcie, zwłaszcza gdy jesień coraz śmielej zacznie zaglądać do waszych dni. Spotkaliście się już z koleżankami i kolegami z klasy czy przedszkola, z waszymi nauczycielami. Być może poznaliście nowych, zwłaszcza gdy właśnie zaczynacie przygodę ze szkołą. Domyślam się, że jest w was mnóstwo różnych emocji – radość z nowego etapu w waszym życiu, ekscytacja i ciekawość tego, co was czeka, może trochę lęku i niepewności, bo do końca nie wiecie, co ten rok wam przyniesie.

To zupełnie normalne, każdy starszy uczeń i każdy dorosły kiedyś też to wszystko przeżywał.

W imieniu całej redakcji „Mojego Pisma Tęcza” życzę więc wszystkim przedszkolakom i uczniom dobrego nowego roku szkolnego!

Jestem przekonana, że w najbliższych miesiącach czeka was mnóstwo wrażeń i nowych doświadczeń. Również dzięki naszemu pismu macie okazję dowiedzieć się nowych rzeczy i poznać innych ludzi. I przede wszystkim przeczytać, o co chodzi w tych misjach i kto może zostać misjonarzem. Dlatego najpierw przedstawimy wam siostrę Anię, która jest misjonarką w Afryce i która opowiada o tym, co robią misjonarze. Na pewno przekona was, że możecie być jej pomocnikami. A nasza „tęczowa” pisarka Małgorzata Nawrocka napisała dla was opowiadanie o niezwykłym wydarzeniu w pewniej rodzinie. Jakim? Przeczytajcie sami.

Będziecie też mogli zaprzyjaźnić się z siostrą Szymona – Weroniką. Od teraz to ona będzie opowiadała swojemu pamiętnikowi o tym wszystkim, co ciekawego wydarzyło się w jej życiu. Poznacie też pięciu przyjaciół, którzy w wakacje 1939 roku przygotowywali się do szkoły, ale do niej... nie poszli, bo wybuchła straszna druga wojna światowa. I nie zapomnijcie, że wspaniałą przygodą może też być modlitwa! Zwłaszcza ta różańcowa, w której mieści się całe życie Pana Jezusa i Jego Mamy. Kochani, życzę wam wspaniałych przygód z naszą „Tęczą”