W oczekiwaniu

Beata Włoga

Przed nami najbardziej krótkie dni w roku, słońce szybko zachodzi i wieczory stają się długie. Dlatego w tym numerze Tęczy, listopadowo-grudniowym, czeka na was wiele stron z szaradami, quizami i innymi zadaniami, by umilić wam chłodne wieczory.

Zachęcamy także, by dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pomoże wam w tym Przewodnik adwentowy. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Czas, który uczy nas być tu i teraz. Wam może mniej to grozi, ale my, dorośli, mamy skłonność żyć przeszłością lub przyszłością, przegapiając to, co jest w danej chwili. Bądźmy więc uważni na tu i teraz.

W okresie Bożego Narodzenia często spotkacie się z tym, że Pan Jezus nazywany jest imieniem Emmanuel. Imię to z języka hebrajskiego oznacza Bóg z nami. Bo wreszcie Bóg, którego oczekiwali Izraelici, przyszedł na ziemię. Porozmawiajcie z rodzicami na temat waszych imion, może kryją się za nimi jakieś piękne znaczenia, a może ciekawa historia związana jest z okolicznościami wyboru tego a nie innego imienia. Tak jak to było w przypadku Apolonii w naszym historycznym opowiadaniu.

W tym numerze przedstawiamy wam także ciocię Danusię, która będzie dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. W tym numerze opowie wam o tym, jak radzić sobie z błędami. Życzymy wam dobrej lektury!