Warto pytać...

Karolina Mysłek

Opowiesz mi, jak minął ci dzień w przedszkolu, w szkole? A o najmilszym dzisiejszym wydarzeniu? Z czego jesteś dziś niezadowolony? I tak dalej, i tak dalej. Na pewno codziennie słyszycie takie pytania od waszych rodziców. A i wy na pewno zasypujecie ich swoimi pytaniami: Gdzie jest niebo? Jak zejść do samego środka Ziemi? Jaki jest największy dinozaur? Myślę, że wszyscy mamy mnóstwo pytań, bo... kto pyta, nie błądzi :)
Pewnie wiecie, że pytania bardzo nam pomagają – i dzieciom, i dorosłym. Bo przecież dorośli też nie wszystko wiedzą. Mama czasem szuka nowych przepisów na pyszne i wyjątkowe desery, tata dowiaduje się, co zrobić, żeby naprawić jakieś urządzenie w domu, babcia nie wie, jakie ma brać leki i pyta o to lekarza, a dziadziuś radzi się swoich dzieci, jaki prezent kupić dla babci. Jak widzicie, wszyscy o coś pytają.
To bardzo dobrze, bo dzięki temu świat jest o wiele ciekawszy i bardziej uporządkowany. Jestem przekonana, że macie mnóstwo pytań i życzę wam, żebyście nie stracili swojej ciekawości! Bo pytania to – tak jak pisze ciocia Danusia w tym numerze „Tęczy” – znaki na drodze do celu. Przeczytajcie o nich koniecznie :)
Zresztą w tym numerze przygotowaliśmy dla was mnóstwo opowiadań i ciekawostek, które odpowiadają na przeróżne pytania. Będziecie też mogli sami się zmierzyć z quizem ewangelicznym i zwiększonymi kolorami malucha i starszaka – w końcu to ferie, więc większa ilość rozrywki wskazana!
Kochani, złóżcie od nas – redaktorów „Tęczy” najpiękniejsze życzenia swoim babciom i dziadkom z okazji ich świąt. A wam życzymy, żeby nowy 2020 rok spowodował, że będziecie mieli naprawdę ciekawe pytania i jeszcze bardziej zaskakujące dobre odpowiedzi :)
Udanych ferii zimowych!