Bądźcie jak papież

Karolina Mysłek

Kochani, kiedy piszę do was, jest kwiecień. Najpierw przypomniała sobie o nas zima, a później przyświecało piękne i ciepłe słońce. Nie wiem więc, jak wygląda tegoroczny maj, czy w czerwcu będziecie chodzić do szkoły i przedszkola. Być może jesteście jeszcze w swoich domach i uczycie się z rodzicami...
To prawdziwa zagadka. Wiem za to, że w ciągu ostatnich tygodni musieliście się oswoić z nową rzeczywistością, nauczyć się uczyć w zupełnie inny sposób. Całe dnie spędzaliście z rodzicami, nie widywaliście swoich dziadków, kolegów, przyjaciół. Pewnie nie bawiliście się też na świeżym powietrzu tak dużo jak wcześniej.
Ciekawa jestem, jak mijał wam czas...
Na pewno robiliście sporo świetnych rzeczy, bo przecież pomysłów macie mnóstwo i potraficie odnaleźć się w każdej sytuacji! Zupełnie jak niezwykły bohater najnowszej „Tęczy”. A jest nim święty Jan Paweł II. Jedyny Polak, który był papieżem!
On też potrafił odnaleźć się w nowych dla siebie okolicznościach i wyjść cało z każdej sytuacji.
Kiedy był papieżem, robił mnóstwo rzeczy, których wcześniej nie robił żaden papież! Wy, będąc tak dużo w domu, też mieliście okazję robić po raz pierwszy różne rzeczy. I jeszcze jedno – Jan Paweł II miał ogromne poczucie humoru. Wtedy to, co dla niego albo dla ludzi, z którymi się spotykał, było trudne, dzięki jego dowcipowi stawało się trochę łatwiejsze do przejścia. Jestem pewna, że wy też często rozbrajacie innych swoim śmiechem :)
Dowiedzcie się koniecznie więcej o tym niezwykłym polskim papieżu!
Ponieważ w najbliższych tygodniach przypadają święta całej rodziny – mamy, taty i was, dzieci – cała tęczowa redakcja życzy, żeby spełniały się wasze marzenia, a dni przynosiły dużo dobra i radości :)