Stworzone, by cieszyć

Beata Włoga

Znacie historię stwarzania świata? Opisana jest na początku Biblii w Księdze Rodzaju. Bardzo lubię czytać ten fragment, jest tajemniczy i odzwierciedla wielką miłość Pana Boga do nas, ludzi. W pewnym momencie czytamy: „Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!». I stało się tak. Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»” (Rdz 1, 24-26).
Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat bez zwierząt? Brr! Smutno się robi na samą myśl o tym... Bo zwierzęta i są pożyteczne, i dają nam wiele radości. Bywają naszymi sprzymierzeńcami i towarzyszami, o czym pisze biskup Antoni. Bo w tym numerze „Tęczy” w szczególny sposób przyglądamy się naszym relacjom ze zwierzętami.
Ci z Was, którzy mają zwierzątko domowe, wiedzą, że to jednocześnie radość i obowiązek. Odpowiedzialność jest istotna przez całe nasze życie, więc dobrze, jeśli możemy się jej uczyć od najmłodszych lat. Jak zostać odpowiedzialnym właścicielem zwierzątka, dowiecie się z savoir-vivre. O tym, jak zabiegała o zrealizowanie marzenia o czworonożnym przyjacielu i o tym, że w życiu ważne są kompromisy, pisze Anielka. Wakacje to dobra okazja do odpoczynku i zabaw na łonie natury. Zatem, gdy przeczytacie już „Tęczę” od deski do deski i rozwiążecie wszystkie szarady, wyjdźcie z domu, obserwujcie przyrodę i odkrywajcie jej tajemnice, które są dla nas niczym prezent od Pana Boga :).