Najlepszy przyjaciel

Karolina Mysłek

Kiedy byłam małą dziewczynką, przechodziłam przez ulicę, żeby w pobliskim sklepie kupić sobie coś do picia. Nagle zza zakrętu wyjechał rozpędzony samochód. Zatrzymał się tuż przede mną! Do tej pory pamiętam mój strach i szczęście, że kierowcy udało się zatrzymać bezpiecznie auto. Jestem pewna, że maczał w tym palce… Anioł Stróż. I to nie jeden: mój – który mnie uchronił przed wypadkiem i pana – który siedział za kierownicą, że tak błyskawicznie zahamował. Przypominam sobie też wiele sytuacji, w których czułam, jakby ktoś podpowiadał mi, żeby smutnej koleżance powiedzieć coś miłego. A jak już byłam strasznie zmęczona po całym dniu nauki, różnych zabaw i przygód, i chciałam położyć się spać, to coś mi w sercu nie pozwalało zasnąć bez modlitwy. I wiem, że to też był mój nieodłączny Przyjaciel z Nieba. Bo Anioł Stróż – o czym przeczytacie w naszej najnowszej TĘCZY, nie tylko nas ochrania, ale i prowadzi do Pana Boga.
Już na samym początku pewna pani, która uczy katechezy, opowiada o bardzo ciekawym doświadczeniu, które zrobiła z przedszkolakami. Dzięki temu zobaczyły, jak działa Anioł Stróż w naszym życiu. Wy też możecie przeprowadzić takie doświadczenie razem z rodzicami . A jak już domowe eksperymentowanie, to i przygody. A do nich często potrzebna jest mapa. Zajrzyjcie koniecznie, co ciekawego wymyśliła tym razem ciocia Danusia. I na koniec – czy wiecie, że wy też możecie być takimi aniołami dla swoich najbliższych? A na dodatek – aniołami- -komandosami! Mama z klasą daje wam dokładną instrukcję, jak to zrobić. Jestem przekonana, że i inne artykuły w TĘCZY podpowiedzą wam, jak zaprzyjaźnić się z Aniołem Stróżem. Hmmm, może zechcecie opowiedzieć i nam o waszej przyjaźni z tym niebiańskim Wysłannikiem? Przygotujcie koniecznie ilustracje o tym, jak wam pomaga, chroni was albo jak modli się z wami. Swoje prace prześlijcie do 10 października! Wybrane nagrodzimy ciekawymi książkami :)
Kochani, życzę wam, żeby nowy rok szkolny był pełny przygód i dobrych chwil. I żeby najbliższe tygodnie były czasem odkrywania przyjaźni z Aniołem Stróżem! :)