Bawią i uczą

Beata Włoga

Lubicie książki? Ja bardzo, lubię też czytać książki na głos innym, zwłaszcza mojemu synkowi. Czasem czytamy wspólnie, trochę on, więcej ja. Jest przedszkolakiem, więc dla niego to wciąż trudne zadanie. Ma frajdę i satysfakcję, kiedy uda mu się przeczytać kolejne wyrazy.

W tym numerze „Tęczy” z okazji przypadającego w kwietniu Światowego Dnia Książki dużo piszemy o znaczeniu czytania. Wiem, wiem, dziś świat oferuje Wam wiele innych atrakcji, np. gry komputerowe i telewizję. Namawiam Was jednak, by nie dać się zwieść łatwym rozrywkom, a czytanie uczynić codzienną czynnością. Korzyści? Jest ich wiele, pisze o tym m.in. pani Beata Kociołek. Czytanie rozwija wyobraźnię i wzbogaca język o nowe słowa, pomaga budować ładne wypowiedzi, a co najważniejsze, książki przenoszą nas w piękny świat przygód, bawią i uczą. Pomagają inaczej spojrzeć na świat wokół. Ich wartość nad internetowymi rozrywkami dostrzegł i zrozumiał Karolek, bohater opowiadania pani Marii Paszyńskiej.

W Kościele marzec i początek kwietnia obfitują w bogactwo wydarzeń, znów przeżywamy Wielki Post i Wielkanoc. Warto się postarać i dobrze przygotować na najważniejsze święta w roku. Antek i Paweł w opowiadaniu pani Małgosi Nawrockiej nie chcą przegapić zmartwychwstania Pana Jezusa, nie przegapmy też Wielkiego Postu. W dobrym jego przeżyciu pomoże Wam brat Ruciński i duchowa lektura, o której pisze biskup Antoni.

Na czas Wielkiego Postu życzę Wam odwagi i zapału w pracy nad sobą, skuteczności w zmienianiu tego, co warto zmienić i poprawić, radości i satysfakcji z doskonalenia swojego charakteru.