W przyjaźni z Bogiem na wakacjach

Lidia Dudkiewicz, Redaktor Naczelna „Niedzieli”

Lipiec i sierpień to dla wszystkich najbardziej wyczekiwane miesiące. Wakacje i urlopy. Można rodzinnie spędzać czas i krzątać się ze swoją Mamą wokół codziennych domowych spraw, a z Tatą poznawać świat z męskiego punktu widzenia. Przyjdzie taki dzień, że zapakujecie torby i plecaki, aby wyruszyć na poszukiwanie wakacyjnych przygód. Wreszcie będziecie mogli się nagadać i nacieszyć sobą. Jest to czas dla rodziny – na wspólną modlitwę, zabawę i lekturę. W tym wszystkim bardzo przydatny będzie wakacyjny numer „Mojego Pisma Tęcza”.

Zajrzyjmy do naszej wakacyjnej „Tęczy”. Biskup Antoni Długosz pisze o radosnych spotkaniach i przyjaźniach. Wspomina swoje lektury z dzieciństwa, gdy wraz z bohaterami książek zwiedzał ciekawe zakątki naszego kraju i różne tajemnicze miejsca na świecie. Biskup Antoni zachęca, aby oderwać się od komputera i zobaczyć na własne oczy, jak piękny jest świat w realu – drzewa, kwiaty, śpiewające ptaki. Przypomina, że cały świat jest prezentem od Pana Boga. A każde dziecko wie, że za prezenty należy dziękować. Czynimy to na modlitwie.

W „Tęczy” znajdziemy propozycję wakacyjnej modlitwy, której autorem jest diakon Wojciech Biś, dobrze nam już znany z tekstów drukowanych w „Tęczy”. Do tej pory podpisywał je jako kleryk. Zmieniło się to 27 maja 2017 roku, gdy w archikatedrze w Częstochowie przyjął święcenia diakonatu. Jest to pierwszy stopień święceń kapłańskich. Tak niedawno to on, jako kleryk, wyjaśniał w „Tęczy”, skąd się biorą księża (nr 11-12/2016). Na zaproszeniu na święcenia diakonatu zapisał wraz kolegami swojego rocznika seminaryjnego słowa świętego papieża Jana XXIII: „ Człowiek nigdy nie jest tak wielki, jak wtedy, gdy klęczy”. Te słowa przekazuję małym i dużym Czytelnikom „Tęczy”. Oczywiście, zachęcam do modlitwy za diakona Wojciecha. Pamiętajmy też o stałej modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich. A w następnym numerze „Tęczy” będzie prawdziwa niespodzianka – wywiad, który z diakonem Wojciechem przeprowadzi ministrant. Ale to dopiero we wrześniu. A tymczasem życzę radosnych wakacji w przyjaźni z Bogiem.