Recepta na świętość?

Karolina Mysłek

Taki duży, taki mały może świętym być. Taki gruby, taki chudy może świętym być” – na pewno znacie tę piosenkę wyśpiewaną przez dzieciaki z Arki Noego. Mam nadzieję, że wierzycie, że każdy może być święty! A jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, to najnowsza „Tęcza” z wakacyjną grą planszową DROGA ZE ŚWIĘTYMI wam je rozwieje. Zobaczycie, że święci, których możemy prosić o pomoc, to nie tylko poważni ludzie dorośli, ale również dzieci. Żyły w różnym czasie – te, które wam przedstawiamy, nawet 1700 lat temu, np. święta Agnieszka, albo całkiem niedawno, zaledwie kilkanaście lat temu – jak choćby trochę starszy od was błogosławiony Karol Acutis. No i mieszkali w różnych częściach świata – od Korei przez Polskę po Meksyk.

Jak myślicie, dlaczego są święci? Czy mieli jakieś wyjątkowe cechy charakteru? Czy istnieje jakaś recepta na świętość? O tym opowie wam najpierw ksiądz biskup, a na kolejnych stronach pan Michał Piekara razem ze swoimi córkami – Julią i Emilią. Pomocą w odpowiedzi na te pytania jest też gra. Dzięki niej poznacie niektóre święte dzieci. Krótko je opisaliśmy, ale jak będziecie ich ciekawi, możecie razem z rodzicami wyszukać więcej informacji na ich temat. Zapewniam was, że warto! Zdradzę wam jeszcze, że jest cała kolejka dzieci, które już niedługo papież ogłosi świętymi. Z nimi też możecie się zaprzyjaźnić. Dzieci z Arki Noego śpiewają, że i ja i ty, i ty, i ty też możemy być święci! Tego wam życzę. Żebyśmy się kiedyś spotkali w niebie, bo właśnie tam prowadzi droga ze świętymi.

A ponieważ wakacje już trwają, możecie spróbować wymyślić... siebie! Poważnie! Jak to zrobić – podpowie ciocia Danusia. Nasza niezrównana autorka historycznych opowiadań zabierze was do niezwykłego miasteczka, a ciocia Małgosia zdradzi, o czym Mikołajek pisał w swoim wakacyjnym pamiętniku. Na koniec specjalistka od dobrego zachowania powie, co robić, żeby podróż przebiegła w dobrym nastroju.

Kochani, życzymy wam wakacyjnie ciepłego słońca, radosnych przygód i spotkań z niezwykłymi ludźmi