O miłości

Karolina Mysłek

Kochani, na początku nowego roku dorośli często robią mnóstwo różnych postanowień. Obiecują sobie na przykład, że będą więcej ćwiczyć, że będą się zdrowo odżywiać albo dłużej spać, że zmienią pracę i wiele, wiele innych pomysłów chcą wprowadzić w życie. Czy im się to udaje? Jednym tak, innym nie.

Ale wiecie, co ja myślę na ten temat? Że najważniejsze postanowienie na zawsze, nie tylko na nowy rok, powinno być dla każdego – i dla dzieci, i dla dorosłych – takie: kochać. Tak jak w przykazaniu miłości: kochać Pana Boga, kochać drugiego człowieka i kochać siebie samego. I to zupełnie wystarczy. Bo przecież kochacie Pana Boga, więc chcecie z Nim rozmawiać; kochacie mamę i tatę, i rodzeństwo, więc staracie się być dla nich dobrzy. No a miłość siebie – to troska o swoje zdrowie (choćby dbanie o to, żeby się wysypiać, nie jeść za dużo cukierków), rozwijanie swoich talentów.

O tym wszystkim przeczytacie w artykułach księdza Sebastiana Koseckiego, który tłumaczy, na czym polega miłość dziecka do Pana Boga, i pana Michała Piekary, który opowiada, jak miłość praktykuje się w jego rodzinie. Do zrobienia bardzo ciekawego doświadczenia zaprasza was pani Beata Kociołek – proponuje przygotowanie, uwaga: mapy swojego serca! Jestem bardzo ciekawa, jak mapy będą wyglądać u każdego z was!

W najnowszej „Tęczy” przedstawiamy wam nową bohaterkę, która opowie o święcie Matki Bożej Gromnicznej. Zdradzę wam, że Tosia jest wyjątkowa  Ale o tym dowiecie się z opowiadania na stronach 16-17. A skoro mówimy o poznawaniu kogoś nowego, to nie przegapcie komiksu. Zaprasza on was do zaprzyjaźnienia się z nową polską błogosławioną – matką Różą Czacką. No i na koniec ważna sprawa – dokarmianie ptaków, zwłaszcza zimą. Jak im pomagać prawidłowo? Tego dowiecie się rubryki „kolory świata”.

Kochani, życzę wam, żeby ten rok przyniósł wam wiele dobrych dni, pełnych radości chwil i oczywiście – mnóstwo miłości!