Czarodziejskie słowa

Karolina Mysłek

Kochani, wielu mówi, że „proszę, dziękuję, przepraszam” to czarodziejskie słowa. Bo one sprawiają, że możliwe staje się to, co bez nich było nierealne. „Podaj, proszę, książkę” inaczej brzmi niż: „Daj mi książkę”, prawda? Z większą chęcią wykonamy czyjąś prośbę, jeśli jest ona uprzejma. Tak samo z dziękowaniem. Wypowiedziane „dziękuję” oprócz tego, że okazuje naszą wdzięczność innym ludziom, to ma jeszcze jedną wielką zaletę – pokazuje nam, jak dużo codziennie dostajemy, nie tylko tych materialnych rzeczy. I jeszcze ostatnie słowo – „przepraszam”. Ono też ma niezwykłą moc. O nich wszystkich przeczytacie w „kolorowym temacie” naszej najnowszej „Tęczy”. Przekonacie się, że możecie je wypowiadać zarówno do innych ludzi, jak i do... Pana Boga. Dowiecie się też, co Pan Jezus ma wspólnego z dobrym wychowaniem

Do kolejnego eksperymentu zaprasza was ciocia Danusia. Nauczy was pewnego mądrego słowa: asekuracja i podpowie, jak zorganizować tydzień wdzięczności za... was samych! A to nie koniec eksperymentów. Dzięki pani Eli będziecie mogli przeprowadzić doświadczenia związane z lodem i śniegiem.

Ponieważ Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, zamieściliśmy w „Tęczy” kalendarz adwentowy, który pomoże wam przygotować się do świąt. Wystarczy wyrwać go ze środka, powiesić na widocznym miejscu i każdego dnia wykonywać zadania adwentowe. Oprócz tego przeczytacie piękne bożonarodzeniowe historie i poznacie 9-letnią Alę, która z plasteliny przygotowała już teraz świąteczną szopkę.